İstanbul Çatı Aktarma İşleri
İstanbul Çatı Aktarma İşleri

İstanbul Çatı Aktarma İşleri

ÇATI AKTARMA NASIL YAPILIR

 

 Çatı aktarma uygulaması genel olarak 5 aşamada gerçekleştirilir.

 

 Kiremitlerin Kontrolü : Çatı kiremitleri kontrol edilerek kırık olanlar ile tekrar kullanılabilecek olanlar birbirlerinden ayrılır. Çatı aktarma maliyeti düşünülerek, kiremit kontrolü esnasında kiremitlere zarar verilmemesine dikkat edilmelidir. Tüm uygulamalar tamamlandıktan sonra kiremitler tekrar çatı yüzeyine kaplanır.

 

 Su Yalıtım Örtüsünün Değiştirilmesi : Eski su yalıtım örtüsü sökülerek yerine polyester keçeli kiremit altı örtüsü serilir ya da pürmüz yardımıyla membran  yapıştırma uygulaması yapılır.

 

 Çatı Taşıyıcılarının Güçlendirilmesi : Çatı taşıyıcı elemanları (ahşap karkas) kontrol edilerek hasarlı olanlar yenileri ile değiştirilir.

 

 Gizli Dere / Dere : Çatıda gizli dere bulunuyor ise, havuzlama tekniği ile yalıtım yapılarak yağış sularının içeri sızması engellenir. Çatıdaki asma dereler yenisi ile değiştirilir.

 

 Baca ve Asansör Kulesi : Asansör kulesi ve baca kenarları gibi riskli bölgelere, çatı kaplamasına doğru 25 cm, yukarıya doğru ise en az 15 cm membran uygulaması yapılarak su girmesi engellenir.

 

 Kiremit Çatı Kaplamalarının Tadilatı : Kiremitlerin döşenebilmesi için çatıda merteklerin üzerine kiremit altı tahtası çakılması ve bu tahta kaplamaların üzerine de nitelikli bir su geçirmez bitümlü membran örtü serilmesi gerekir. Bu örtü kiremitlerden sızabilecek suyun aşağıya geçmesini engellemek için kullanılır. Çatı kiremitleri tek tek kontrol edilmeli kırılan kiremitler yenisi ile değiştirilmelidir. Bakım ve kontrol aşamasında kiremitlere zarar vermeyecek şekilde üzerinde gezilmesine dikkat edilmelidir.

 

Çatı aktarma uygulaması tamamlandıktan sonra kiremitlerin üzerinde gezilmemesi, eğer gezilecek ise ahşap kalas ile yürüme yolları yapılarak kiremitlerin üzerine gelen yüklerin dengeli dağıtılması çatının uzun yıllar görevini yerine getirmesi açısından önemlidir.

 

 

ÇATI AKTARMA FİYATI

 

Çatı aktarma fiyatları kullanılacak malzemelere ve çatı özelliğine göre değişiklik göstermektedir.

 

 

istanbul sancaktepe çatı aktarma firması,istanbul sancaktepe çatı aktarma  ustasıistanbul sancaktepe çatı aktarım firmaları,istanbul sancaktepe çatı yalıtımı,istanbul sancaktepe çatı izolasyonu,istanbul sancaktepe çatı kaplama,istanbul sancaktepe çatı kiremit tadilatı,istanbul sancaktepe çatı kiremit değişimi,istanbul sancaktepe çatı oluk tamiri,istanbul sancaktepe çatı oluk sistemleri,istanbul sancaktepe yağmur oluk sistemleri,istanbul sancaktepe yağmur iniş olukları,istanbul sancaktepe çatı tamir usytası,istanbul sancaktepe çatı aktarımı,istanbul sancaktepe çelik çatı sistemleri,istanbul sancaktepe çelik çatı imalatı,istanbul sancaktepe çelik çatı firması,sancaktepe çatı aktarma firması,sancaktepe çatı aktarma  ustasısancaktepe çatı aktarım firmaları,sancaktepe çatı yalıtımı,sancaktepe çatı izolasyonu,sancaktepe çatı kaplama,sancaktepe çatı kiremit tadilatı,sancaktepe çatı kiremit değişimi,sancaktepe çatı oluk tamiri,sancaktepe çatı oluk sistemleri,sancaktepe yağmur oluk sistemleri,sancaktepe yağmur iniş olukları,sancaktepe çatı tamir usytası,sancaktepe çatı aktarımı,sancaktepe çelik çatı sistemleri,sancaktepe çelik çatı imalatı,sancaktepe çelik çatı firması,istanbul çatı aktarma firması,istanbul çatı aktarma  ustasıistanbul çatı aktarım firmaları,istanbul çatı yalıtımı,istanbul çatı izolasyonu,istanbul çatı kaplama,istanbul çatı kiremit tadilatı,istanbul çatı kiremit değişimi,istanbul çatı oluk tamiri,istanbul çatı oluk sistemleri,istanbul yağmur oluk sistemleri,istanbul yağmur iniş olukları,istanbul  çatı tamir usytası,istanbul çatı aktarımı,istanbul çelik çatı sistemleri,istanbul çelik çatı imalatı,istanbul çelik çatı firması,

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014